• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Віртуальний методичний кабінет

 (374x44, 12Kb)

Вихователь-методист Чередніченко Людмила Павлівна

Освіта - повна вища педагогічна
Стаж роботи - 29 років
Графік роботи:
понеділок - 9.00-16.42
вівторок - 9.00-16.42
середа - 8.00-15.42
четвер - 10.18-18.00
пятниця - 8.00-15.42

ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ

НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Організація освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно на виконання Законів України

«Про освіту»,

«Про дошкільну освіту»,

Оновлена редакція Базового компонента дошкільної освіти від 12 січня 2021 року,

Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234,

Гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності», затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446,

Інструктивно-методичних рекомендацій (додаток до листа) Міністерства освіти і науки України від 10.08.2021 № 1/9-406 «Щодо окремих питань діяльності закладів освіти у 2021/2022 навчальному році»

Орієнтовно, загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 115 днів: літні – 90 календарних днів, осінні – 5 календарних днів, зимові – 10 календарних днів, весняні – 10 календарних днів.

У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.

Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти - Державним стандартом, виконання вимог якого є обовязковим для всіх дошкільних навчальних закладів.

Дошкільний навчальний заклад №4 "Снігуронька" у 2021/2022 році використовує в освітньому процесі комплексну програму "Українське дошкілля" (у редакції 2017 року)

З метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів та здібностей вихованців освітній процес організовується, спираючись на такі пріоритетні напрямки:

1. Забезпечити дотримання соціально-педагогічних та психологічних умов для впровадження в практику роботи ЗДО освітньої політики, спрямованої на підвищення якості дошкільної освіти, зокрема дітей з особливими освітніми потребами, відповідно до вимог оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти)

2. Формувати у дітей дошкільного віку художньо - продуктивну компетентність під час організації образотворчої діяльності

3. Спрямовувати освітню діяльність на формування у дошкільнят соціально-громадянської компетентності за допомогою ігрових ситуацій громадянсько-патріотичного змісту

4. Продовжувати роботу щодо створення універсального розвивального середовища на засадах діяльнісного, компетентнісного, особистісно зорієнтованого, інтегрованого, соціокультурного принципів організації освітнього процесу

Тривалість одного заняття:

у молодшій групі - не більше 15 хвилин;

у середній - 20 хвилин;

у старшій - 25 хвилин.

Працюємо за програмою розвитку дитини дошкільного віку

«Українське дошкілля»

Робота дитячого дошкільного закладу здійснюється на основі програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» — державного документа, який визначає цілі, завдання і зміст роботи з дітьми з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей.

«Українське дошкілля». авт.-упор. Білан О. І.Рекомендовано Міністерством освіти і науки України від 23.05.2017 № 1/11-4988).

Свої завдання дошкільний заклад реалізує у тісній співпраці з сім’єю. Цікавим є те, що в Програму введено напрями роботи «Основи правової культури», «Духовне виховання», «Основи економічної культури».

Рівень розвитку зв’язного мовлення є показником і умовою соціальної активної особистості, а формування такого мовлення сприяє всебічному розвиткові дошкільника, особливо розвиток комунікативної діяльності. З цією метою введено напрям роботи «Мовленнєвий етикет».

У Програмі особливий акцент зроблено на завдання мовленнєвого розвитку дітей старшого дошкільного віку, враховуючи обов’язковість дошкільної освіти з п’ятирічного віку.

Художньо-естетична лінія розвитку представлена такими видами роботи: читання і розповідання художніх творів, інсценування та драматизація за змістом творів художньої літератури, музика, образотворча діяльність. До переліку художніх творів уведені твори Західного регіону (І.Франко, М.Хоросницька, І.Калинець, М.Людкевич, П.Радковець, І.Радковець, Марійка Підгірянка, Олена Пчілка та ін..)

Стратегічною метою дошкільної освіти є розвиток життєвої компетенції дитини, спрямування її на творчість і самореалізацію. Провідною діяльністю дітей дошкільного віку є ігрова діяльність.

З метою охоплення дошкільною освітою всіх дітей дошкільного віку, особливо дітей п’ятирічного віку , Програму можна використовувати також для роботи з дітьми в дошкільних навчальних закладах із короткотривалим режимом перебування, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах, центрах розвитку.

 (455x17, 2Kb)

Кiлькiсть переглядiв: 1033

Коментарi